Codi centre: 08043644

El passat dimecres 7 d’octubre ens va visitar l’activista pels drets humans Maryam al Khawaja. El nostre institut, a través del departament de socials i d’anglès, van participar en el projecte Ciutats defensores dels drets humans, un projecte que vol donar a conèixer la feina dels activistes per la pau, i ajudar a conscienciar la ciutadania de les ciutats participants sobre la necessitat d'integrar la defensa de la pau i els Drets Humans en la nostra tasca quotidiana.

La Maryam al Khawaja va començar el seu activisme amb només 24 anys arran de les protestes a la primavera àrab al 2011, i va adquirir un rol molt rellevant especialment per la denúncia de la represió a través de Twitter.

Els nostres alumnes van seguir amb molta atenció la xerrada en anglès que va realitzar la Maryam, i van participar molt activament en el col·loqui posterior.
 

Cliqueu aquí per veure les fotos.

.

Certificat Qualitat

Estació meteorològica

Associació Esportiva

Centre cardioprotegit

Segueix-nos !